Rules-Polish

Nie kradnij

Nie kradnij od innych graczy. Jeżeli budowla wygląda na opuszczoną, nie musi to oznaczać że tak jest. Nie kradnij z niej. To jest wykroczenie które może zaliczyć tobie bana.

Nie psuj / nie griefuj

Niszczenie budowli innych graczy jest zabronione. Niszczenie ziemi bez innego powodu niż niszczenie, nie jest mile widziane.

Tolerowane jest zbieranie upraw od innych graczy, jeżeli je na nowo zasadzisz.

Nie używaj hacków

Wszystkie hacki są zabronione, zwłaszcza Speed hack, latanie, KillAura, X-Ray, ESP, ghosthand, selfdamage, nofalldamage, szybowanie, spiderclimb itp. Nic, co by ci dało nieuczciwą przewagę nad innymi graczami.

Serwer przyjazny dla rodzin

Podczas gdy przyjazne przekomarzanie się i łagodne wulgaryzmy, które są powszechne dla społeczności graczy, są tolerowane, nadmierny obraźliwy język nie jest dozwolony. Dzielące i kontrowersyjne tematy, takie jak orientacja seksualna, polityka, narkotyki, aborcja i religia są niemile widziane. Dyskusje na te tematy mogą zacząć się kulturalnie, ale zbyt często wymykają się spod kontroli.

Kontrowersyjne budynki powinny pozostać prywatne i niedostępne publicznie. Obejmuje to między innymi potencjalnie kontrowersyjne budynki z elementami o tematyce politycznej, religijnej, seksualnej lub zabronionej. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z twoją budową, personel zastrzega sobie prawo do jej usunięcia lub poprosi ciebie o pokrycie lub przeniesienie. Serwer nie jest miejscem, w którym można wywoływać kontrowersje lub składać oświadczenia, a my prosimy o uwzględnienie tego w swoich projektach.

Warunkowa walka

Uczestnicz w walce (Gracz kontra Gracz) tylko po uzgodnieniu się z graczem. Nie walcz z przypadkowymi graczami, którzy nie są zainteresowani. Serwer posiada arene, w której można dowolnie walczyć. Oczywiście możesz zabić gracza, którego złapałeś, kradnącego u ciebie w bazie lub niszcząc ją.

Reklamy są zabronione

Nie reklamuj innych serwerów lub stron internetowych Minecrafta. Jeśli jesteś regularnym graczem transmitującym na żywo swoją grę w Vanilla High i chcesz ogłosić link na czacie, najpierw poproś o pozwolenie.

Zachowanie społecznościowe

Nie spamuj śmieciami w czacie. Nie bądź błaznem i nie denerwuj resztę graczy ponieważ wszyscy chcą grać w Minecrafta i dobrze się bawić. Nie umieszczaj linków na czacie do stron internetowych lub wideos, które ludzie mogą uznać za obraźliwe.

Personifikacja personelu

Nie udawaj ze należysz do personelu. Przedstawianie siebie jako OP lub Moderatora może ciebie kosztować bana.

Dozwolone / tolerowane modyfikacje

– Optifine jest zalecany. Shadery są dozwolone, o ile nie posiadają zdolności typu X-Ray.

– Minimapa jest tolerowana, jeżeli intencja korzystania z niej nie jest zjadliwa tak jak jest to opisane na dole.

– Schematica mod [dozwolona od 16 sierpnia 2016 r.]

Możesz używać funkcji stawiania punktów drogi minimapy, tylko jako pomoc nawigacyjna. Inne funkcje minimapy, takie jak śledzenie gracza lub wyszukiwanie jaskiń są zabronione. Modyfikacje które nie zostały wymienione powyżej są zabronione. Możesz zostać poproszony o wyłączenie ich na Vanilla High lub otrzymasz karę za ich używanie w zależności od ich charakteru.

Wytyczne dotyczące wydajności

Zachowaj liczbę jednostek (tzw. entity count) w załadowanych chunkach do maksymalnie 200. Aby znaleźć liczbę jednostek, naciśnij F3 (Fn + F3 dla użytkowników komputerów “Mac” / Laptop). Czwarta linia w lewym górnym rogu, z E: pokazuje twoje wyrenderowane / liczone jednostki. Druga liczba w E: nie powinna przekraczać 200. Nie buduj w świecie (ang. overworld) farm złota, które polegają na spawnowaniu Zombie Pigmen w wielu dużych portalach. Budowanie na dachu Netheru jest dozwolona, więc proszę zbuduj tam swoją złotą farmę.

Różne i ważne zasady lub informacje

Podróżowanie po dachu Netheru jest tolerowane

Nie wolno łamać skał macierzystych (ang. Bedrock) aby dotrzeć na dach Netheru, bez względu na zastosowaną technikę. Istnieją inne metody dotarcia na dach Netheru, które są dozwolone.

Powielanie itemów (tzw. duping) jest zabronione, niezależnie od użytej techniki.

Nie wolno niszczyć portalów kresów bez względu na zastosowaną technikę. W grze jest ograniczona liczba portalów kresów, a uniemożliwienie ich użycia szkodzi społeczności.

Wyrzutnie Elytrów są zabronione ze względu na szybki załadunek chunków.

Farmy złota w świecie polegające na wielu dużych portalach są zabronione.

Nie pytaj o tryb kreatywny, OP albo itemy. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapytaj w grze.

Vanilla High nie posiada żadnego procesu aplikacyjnego na administratora / moderatora. Nowi członkowie personelu są wybierani ręcznie przez istniejących administratorów z istniejącej puli graczy i pytani są, czy chcą być częścią personelu serwera.

Pomoc personelu w przypadku kradzieży / zniszczenia może być zapewniona tylko wtedy, gdy poszkodowany gracz przestrzega minimalnej zalecanej odległości budowy.

To nie jest pełna lista reguł. Zdrowy rozsądek również jest wymagany.

Polish Translation by Dawid27

Top